Haber

Adalet Bakanı Bozdağ’a Taksim’de bank üzerinde oturan kadın soruldu

İstanbul Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi’nde patlama oldu. Caddenin en kalabalık olduğu saatlerde meydana gelen patlamanın akabinde bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sıhhat takımı gönderildi. Patlama nedeniyle etraftaki kaldırım taşları yerinden sökülürken, çok sayıda dükkanın camları kırıldı. Patlama sırasında caddede olan birçok kişi de dükkanlara sığındı. Olayda 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişi yaralandı.

BOMBAYI BİR BAYANIN BIRAKTIĞI BELİRLENDİ

Patlamadan çabucak evvel bayan olduğu bedellendirilen bir kişinin vatandaşların ortasından geçerek banka çanta bıraktığıve kuşkulu kişi, çantayı koyduktan sonra uzaklaştığı tespit edildi.

“BANKTA 40-45 DAKİKA OTURUYOR”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında patlamaya ait değerli açıklamalarda bulunurken, bu bayanla ilgili de yeni bilgiler verdi. Bozdağ, “Bir kadın bir bankta 40-45 dakika kadar oturuyor, kalktıktan bir süre sonra patlama oluyor. Ya o çantanın içerisinde düzenek var o patlıyor, ya da uzaktan birisi patlatıyor. Şu anda o kadınla ilgili tüm veriler inceleniyor. Henüz ismi belli değil. Bütün kayıtlar takip ediliyor, bir takım arkadaşlarımız peşindeler.” dedi.

“HANGİ ÖRGÜT OLDUĞU ARAŞTIRMALAR SONRASI BELLİ OLACAK”

Sözlerini sürdüren Bozdağ, “Bir terör eylemi olduğu değerlendiriliyor. Hangi terör örgütü olduğu yapılan araştırmalar sonucu belli olacak. Olay yerinde parçalar dışında kanaat getirecek bir veri yok. Bu olay nedeniyle pek çok asılsız haber sosyal medyada dolaşıyor. Sosyal medyada dolaşan asılsız haberlere itibar etmemesinde büyük fayda var.” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu